nnwlublin

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

rzt
rok zolnierzy wykletych

Festiwal NNW

Wojewoda-Lubelski


Prezydent-Miasta-Lublina

 kuratorium oświaty

 

Zrealizowane-przy-pomocy-finansowej-Miasta-Lublin

klodka

Goście "Retrospektywy"

Lidia Lwow-Eberle, ps. „Lala” – sanitariuszka, podporucznik w V Brygadzie Wileńskiej AK, narzeczona dowódcy mjr. „Łupaszki”, aresztowana razem z nim w Zakopanem w 1948 r., więziona w Warszawie na ul. Rakowieckiej, otrzymała wyrok dożywocia. Zwolniona na mocy amnestii w 1956 r.

Krzysztof Talczewski – reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych, absolwent historii sztuki na UJ i na paryskiej Sorbonie. W 1983 r. wyemigrował do Francji, współpracował z paryskim studiem Video Kontakt, zrealizował około 40 filmów dla francuskich kanałów telewizyjnych. Organizator Festiwalu „Kino Uwolnione" dla Cinématheque Francaise i Fundacji Danielle Mitterrand. Po powrocie do Polski, szef Redakcji Filmów Dokumentalnych Programu 1 TVP. Od roku 2006 ekspert PISF.

Rafał Mierzejewski – absolwent PWSFTviT w Łodzi. Wcześniej studiował filozofię na KUL. Reżyser wielu filmów dokumentalnych, edukacyjnych, promocyjnych, reklamowych i programów telewizyjnych. Autor scenariuszy do większości własnych filmów dokumentalnych i reportaży. Ostatnio współpracuje z TVP Historia.

Jarosław Krychowiak – producent, reżyser, scenarzysta, realizował projekty filmowe i telewizyjne jako asystent kierownika produkcji filmu, a następnie kierownik produkcji (m.in: filmów fabularnych „Demony wojny według Goi” reż. Wł. Pasikowskiego, „Przedwiośnie” w reż. F. Bajona oraz filmów dokumentalnych). Od 2002 r. prowadzi samodzielną, niezależną działalność produkcyjną. Na VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW Gdynia 2014 film w jego reżyserii „Na skrzydłach nadziei” otrzymał główną nagrodę Festiwalu „Złoty Opornik”.