nnwlublin

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

rzt
rok zolnierzy wykletych

Festiwal NNW

Wojewoda-Lubelski


Prezydent-Miasta-Lublina

 kuratorium oświaty

 

Zrealizowane-przy-pomocy-finansowej-Miasta-Lublin

klodka

Koncert "Polonia" - sylwetka Katy Carr

Katy Carr to brytyjska wciąż nagrywająca artystka, piosenkarka, wykonawczyni, kompozytorka i lotnik obecnie mieszkająca w Londynie, w Anglii. Jako niezależny muzyk wydała następujące płyty ze znaczkiem Deluce Recordings: „Screwing Lies” (2001), „Passion Play” (2003),”Coquette” (2009) i „Paszport” (2012), „Polonia” (2015).
 Katy urodziła się w Nottingham ze związku Brytyjczyka i Polki, jako dziecko mieszkała w Polsce (kraju matki), gdzie nauczyła się języka polskiego na poziomie podstawowym, a także przyswoiła aspekty polskiej kultury, tradycji i muzyki. W wieku pięciu lat zaczęła naukę w szkole podstawowej w Wielkiej Brytanii i już od najmłodszych lat ujawniła talent muzyczny, zdobywając nagrody w konkursach piosenki na całym East Midlands.
Gdy Katy była nastolatką, zafascynowało ją lotnictwo i postanowiła zostać pilotem myśliwca. Wstąpiła do Air Training Corps i zdobyła brązową, srebrną i złotą nagrodę Duke of Edinburgh (Księcia Edynburga) oraz stypendium dla lotników Royal Air Force, co ostatecznie doprowadziło ją do szkoły muzycznej i otworzyło drzwi kariery.
Katy Carr, wyposażona w kombinację wojskowej dyscypliny i kreatywności muzycznej, była dobrze przygotowana do kariery, jej cechą charakterystyczną jako muzyka jest to, że z całą parą prze naprzód. Jej melodyjność i zapadający w pamięć wokal można usłyszeć wszędzie od Royal Opera House, do Glastonbury, a ostatnio w całej Polsce i skupiskach Polonii na całym świecie.
Niezmienna miłość Katy Carr do lat 30. i 40. XX wieku oraz oddanie się sztuce i duchowości tej epoki są tym bardziej cenne, gdyż poświęca ona tyle samo uwagi kaprysom ludzkiego serca, jak i kwestiom ukazującym, jak nisko może upaść ludzkość. Katy jest oryginalna, odróżnia się od tła, jak iskra wyskakująca z zapałek Swan Vesta, zapalająca papieros podczas zaciemnienia. (katycarr.com)