nnwlublin

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

rzt
rok zolnierzy wykletych

Festiwal NNW

Wojewoda-Lubelski


Prezydent-Miasta-Lublina

 kuratorium oświaty

 

Zrealizowane-przy-pomocy-finansowej-Miasta-Lublin

klodka

Retrospektywa 2015 - dzień pierwszy

Za nami pierwszy dzień Retrospektywy Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wykleci". Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Piotr Gawryszczak i Arkadiusz Gołębiewski. Już pierwszy panel prowadzony przez prof. Tomasza Panfila z udziałem Karola Wołka i Kamila Suleja rozgrzał widownię dyskusją czy żołnierze antykomunistycznego podziemia byli Niezłomni czy Wyklęci.

Arkadiusz Gołębiewski wręczył "Sygnety Niepodległolści" Marianowi Pawełczakowi i Mariannie Krasnodębskiej. Marian Pawełczak z pomocą Arkadiusza Gołębiewskiego odśpiewali pieśń oddziału "Zapory".

Wręczono także dyplomy nauczycielom i dyrektorom szkół aktywnie współpracujących z Fundacją Niepodległości w projektach edukacyjnych

Po panelu obejrzeli film Arkadiusza Gołebiewskiego "Dzieci Kwatery Ł".

Po projekcji prof Krzysztof Szwagrzyk przedstawił zebranym stan badań na Łączce.

Bardzo ciekawe było spotkanie z bohaterami filmu Arkadiusza Gołębiewskiego, którzy opowiadali zarówno o swoich doświadczeniach jako rodzin "bandytów" zarówno w czasach PRL jak i, co bardzo zastanawiajace, teraz, w III RP. Dyskutowano też na temat planowanego Panteonu/Mauzoleum na Łączce.

Dzisiejszy dziań zakończył się mocną dawką muzyki w wykonaniu zespołu Contra Mundum śpiewającego w rockowej aranżacji teksty wybitnych polskich poetów romantycznych i współczesnych.  

(pj)

Formularz zgłoszeniowy dla szkół

Formularz zgłoszeniowy dla szkół na Retrospektywę Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW w dniach 4-6 marca 2015

Kliknij tutaj aby zapisać szkołę

 

https://docs.google.com/forms/d/1T4qvu1RIF50wxwMm1lg7yKUFSl5vz0SjKlOn3PMYRCg/viewform

Kolejna edycja Festiwalu NNW

W dniach 11 - 13 września 2014 w Gdyni odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".