nnwlublin

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

rzt
rok zolnierzy wykletych

Festiwal NNW

Wojewoda-Lubelski


Prezydent-Miasta-Lublina

 kuratorium oświaty

 

Zrealizowane-przy-pomocy-finansowej-Miasta-Lublin

klodka

Retrospektywa 2015 - relacje wideo

W zakładce  multimedia można obejrzeć relacje wideo z zakończonej niedawno w Lublinie Retrospektywy Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Zapraszamy. Wkrótce nowe relacje.

Retrospektywa NNW - 2015 - Dzień trzeci

Trzeci dzień Retrospektywy rozpoczęły dwa filmy poświęcone Warszawie: "Umrzeć za Warszawę" Krzystofa Talczewskiego i " Nie da się zabić tego miasta" Marcina Wikło i Pawła Wudarczyka.

Kolejnym punktem programu był panel "Media wobec historii" prowadzony przez Jana Pospieszalskiego z udziałem Piotra Semki ("Do Rzeczy"), Marcina Wikło ("wSieci"), Huberta Kuberskiego ("Mówią Wieki") i Bogdana Czermińskiego (TVP Lublin). W trakcie dyskusji o wypowiedź został poproszony Paweł Nowacki.  Dyskusja skoncentrowała się głównie na sprawach związanych z przedstawianiem w mediach i w kulturze tematyki związanej z Żołnierzami Wyklętymi. Nie zabrakło głosów omawiających funkcjonowanie instytucji stworzonych do promowania kultury takich jak PISF. Tematyka panelu wywołała liczne głosy i pytania z sali.

Po panelu pokazany został kolejny film wyróżniony na Festiwalu pod tytułem "Zbyszek Godlewski padł".

Kolejnym punktem programu była premiera filmu "Jastrząb - żołnierz Łupaszki" Dariusza Walusiaka. Współproducentem tego filmu była Fundacja Niepodległości. Po projekcji widzowie mieli możliwość rozmowy z reżyserem filmu oraz jego bohaterem Józefem Bandzo.

Retrospektywę zakończył pokaz filmu "Pod opieką operacyjną" Anny Piasek - Bosackiej. Film także był wyróżniony na festiwalu w Gdyni.

Retrospektywa NNW 2015 - dzień drugi

Drugi dzień Retrospektywy NNW rozpoczął się od projekcji dwóch filmów: Najpierw widzowie obejrzeli film zatytułowany "Legenda 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty" Marii Wiśnickiej i Andrzeja Wyrozębskiego. Film ten został wyróżniony na gdyńskim Festiwalu. Kolejnym filmem zaprezentowanym lubelskiej publiczności był zdobywca złotego opornika "Na skrzydłach nadziei". Po projekcji była chwila aby porozmawiać z twórcą filmu Jarosławem Krychowiakiem.

Czytaj więcej: Retrospektywa NNW 2015 - dzień drugi

Retrospektywa NNW w mediach

Media relacjonują Retrospektywę NNW

Telewizja Lublin http://lublin.tvp.pl/19114672/niepokorni-niezlomni-wykleci-filmowa-lekcja-historii

Portal wPolityce http://wpolityce.pl/historia/236090-nie-tylko-o-wykletych-retrospektywa-festiwalu-nnw-w-lublinie-zapraszamy-wstep-wolny

Retrospektywa 2015 - zapowiedź drugiego dnia

Dzisiaj drugi dzień Retrospektywy. Zapraszamy do Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego na KUL. Zaczynamy o 9:10 filmem wyróżnionym na Festiwalu "Legenda 27 Wołyńskiej DP". Następnie będziemy mogli zobaczyć film, który zdobył główną nagrodę "Złotego Opornika" "Na skrzydłach nadziei" Jarosława Krychowiaka.

Czytaj więcej: Retrospektywa 2015 - zapowiedź drugiego dnia